Home / Genel / Köy Enstitüleri

Köy Enstitüleri

Mehmet Sacit Güran

Merhaba ben köy enstitüleri nin başlangıç döneminde sivasta doğdum aydın ve orta halli tarımla uğraşan bir babam ve ona yardım eden bir annem vardır 7 kardeş olarak dünyaya geldik velhasıl ben okumak için köyden Ankara’ya geldim öğretmen olmaktı hayalim ve bu hayali Ailemin maddi yardımlarıyla başardım . Üniversitede tanıştığım kız arkadaşımla 2 yıl sonra evlendik atamam izmire yapıldı ozamanlar tek maaşla geçinmek öğretmenler için zordu ve eşimde öğretmen olduğu için var gücümüzle çalıştık. 3 Erkek evlat babasıyım kısaca hikayem bu hobilerime gelecek olursak..

Ankaraya ilk geldiğimde inşaat halinde kaldığım yurdun soğuk odasında felsefeye merak saldım karanfil sokakta ozaman ikinci el kitapçılardan birçok felsefe kitabı aldım piasgoru hep kendime yakın gördüm ..tabi nesimi ve diğer türk felsecileride okudum… Emekli olduktan sonra Avrupa ve asyada olmak üzere birçok şehir gezdim ..Mehmet Sacit Güran Olarak Birçok Felsefe Kulübüne Üyeliğim Mevcut.

Hayata panoramik bakarsak çok şey yaşadığıma inanıyorum.  Avrupa ve Asyayı birşeltiren nadide ülkemizde felsefesiz hayat olmaz düşüncesindeyim.

About admin

Check Also

İdealizim Ve Realizm

Mehmet Sacit Güran Ailesi ile birlikte yaklaşık 10 yaşındayken dedesinden bir gün evine dönerken, “Optimists …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Not: Mehmet Sacit Güran Besa , Panora, Armada gibi kitapları hala yayın evinde bulunmaktadır.