Köy Enstitüleri

Mehmet Sacit Güran

Merhaba ben köy enstitüleri nin başlangıç döneminde sivasta doğdum aydın ve orta halli tarımla uğraşan bir babam ve ona yardım eden bir annem vardır 7 kardeş olarak dünyaya geldik velhasıl ben okumak için köyden Ankara’ya geldim öğretmen olmaktı hayalim ve bu hayali Ailemin maddi yardımlarıyla başardım . Üniversitede tanıştığım kız arkadaşımla 2 yıl sonra evlendik atamam izmire yapıldı ozamanlar tek maaşla geçinmek öğretmenler için zordu ve eşimde öğretmen olduğu için var gücümüzle çalıştık. 3 Erkek evlat babasıyım kısaca hikayem bu hobilerime gelecek olursak..

Ankaraya ilk geldiğimde inşaat halinde kaldığım yurdun soğuk odasında felsefeye merak saldım karanfil sokakta ozaman ikinci el kitapçılardan birçok felsefe kitabı aldım piasgoru hep kendime yakın gördüm ..tabi nesimi ve diğer türk felsecileride okudum… Emekli olduktan sonra Avrupa ve asyada olmak üzere birçok şehir gezdim ..Mehmet Sacit Güran Olarak Birçok Felsefe Kulübüne Üyeliğim Mevcut.

Hayata panoramik bakarsak çok şey yaşadığıma inanıyorum.  Avrupa ve Asyayı birşeltiren nadide ülkemizde felsefesiz hayat olmaz düşüncesindeyim.

Bir cevap yazın